Wkraczając w świat odchudzania, trzeba pamiętać o podstawowych radach i wskazówkach, wedle których należy postępować każdego dnia. Rady te tyczą się sposobu spędzania wolnego czasu, aktywności fizycznej, rodzaju spożywanych posiłków czy ich częstotliwości. Najlepiej stworzyć coś w rodzaju regulaminu, który zagwarantuje skuteczne odchudzanie. Należy go umieścić w widocznym miejscu, a jeszcze lepiej na lodówce – złote rady pozwolą czasem zrezygnować z pewnych czynności, które mogłyby zaburzyć proces odchudzania
Jak jeść, żeby schudnąć
Choć wiadomo, że odchudzanie opiera się na specjalnej diecie, to nie zawsze wiadomo, jak szybko schudnąć przez odpowiednie przyjmowanie posiłków zawierających się w tejże diecie. Po pierwsze, osoba, która się odchudza, nigdy nie powinna jeść do uczucia sytości. Trzeba wiedzieć, że od połknięcia pokarmu jest jeszcze długa droga, zanim jedzenie trafi do żołądka i mózg zarejestruje uczucie sytości. Często więc piętnaście minut po jedzeniu człowiek czuje się przejedzony, co nie sprzyja zrzucaniu kilogramów. Po drugie, nie należy się spieszyć. Każdy kawałek posiłku musi być solidnie pogryziony i przeżuty – w innym wypadku szybkie jedzenie sprawi, że odchudzanie będzie utrudnione, a człowiek ciągle będzie czuł się głodny. Ogromny wpływ na skuteczne i szybkie odchudzanie ma także regularność posiłków. Nie można zapominać o śniadaniu, a posiłki trzeba przyjmować w takich samych odstępach czasowych. Pozwala to zapewnić prawidłowy metabolizm i przemianę materii, co decyduje o szybkości chudnięcia.
Człowiek je oczami – zadbaj o wygląd posiłków
Ludzie są wzrokowcami, narządem wzroku kierują się podczas podejmowania podstawowych, codziennych decyzji. Można tą słabość wykorzystać, aby uwydatnić przeprowadzane odchudzanie. Warto skupić się na tym, żeby przyjmowane posiłki wyglądały atrakcyjnie. Można stosować jadalne elementy ozdobne, jak marchewka czy zielenina. Są to drobne dodatki, które oprócz wyglądu dostarczają także niezbędnych składników odżywczych zawartych właśnie w warzywach. Aby zmniejszyć poczucie głodu, dobrze jest spożywać pokarmy na mniejszych talerzach. Wówczas człowiekowi wydaje się, że jedzenia jest bardzo dużo, zajmuje przecież całą powierzchnię naczynia.