Kupując meble do biura powinniśmy brać pod uwagę dziewięć najważniejszych zasad. Spełniając wszystkie punkty będziemy mieli biuro prawie idealnie dopasowane do pracy, jaką będziemy wykonywać. Teraz po kolei zajmiemy się omówieniem wszystkich punktów.
Punkt pierwszym jest tzw. „Decyzja wyboru”.
Przy zakupie mebli w pierwszej kolejności kierujemy się przede wszystkim naszym doświadczeniem, którego nabyliśmy przy użytkowaniu starych mebli. I to wydaje się bardzo mylne, bo dla większości z nas takie doświadczenie jest małe. Bowiem mebli do biura nie kupuje się co rok labo co dwa. Z reguły kupuje się je na dłuższy okres. Statystycznie meble biurowe Warszawa wymienia się raz na dziesięć lat. Dlatego w trakcie zakupu powinno sugerować się mobilnością mebli, oraz możliwością dopasowania do potrzeb każdego użytkownika.
Kolejnym punktem jest estetyka.
Dziś moda zmienia się bardzo szybko, i często meble, które rok, albo dwa lata wcześniej były modne, dziś już się nie sprzedają. Dlatego jeśli chodzi o estetykę mebli, najlepiej kierować się ich standardowym wyglądem. Dzięki temu, nasze meble będą zawsze na czasie. Podstawą powinna być estetyka i uniwersalność.
Następnym punktem, jednym z ważniejszych jest bez wątpienia jakość mebli, a więc materiał z jakiego są wykonane. Pamiętajmy, że jakość jest naprawdę ważna, bo meble gabinetowe Warszawa wykonane ze słabej jakości materiałów szybko nam się rozlecą.
Punktem numer cztery na naszej liście jest wygoda użytkowania. Bowiem nic tak nie zakłóca pracy, jak niewygodne meble. Jeśli tylko będziemy stosować kilka podstawowych zasad z ergonomii. Oprócz aspektów fizycznych powinno się również brać te psychologiczne (a więc odpowiednie łączenie ze sobą kolorów), albo zachowywać pomiędzy elementami odpowiednie odległości.
Kolejnym punktem są koszty, ale one w głównej mierze tyczą się przede wszystkim firm. Bowiem nie wszyscy wiedzą, ale meble biurowe, jako środek stały podlegają tzw. amortyzacji podatkowej.
Kolejnymi punktami są: certyfikaty (główny certyfikat to ten dotyczący bezpieczeństwa użytkowania), ekologia, funkcjonalność (ona połączona jest z estetyką) oraz aspekt psychologiczny.